Gudstjenester

OKTOBER

 

Onsdag d. 2. oktober kl. 10: Børnehøstgudstjeneste

 

6. oktober kl. 14: Anne Ehlers

16. søndag efter trinitatis - HØSTGILDEGUDSTJENESTE

 

13. oktober kl. 10: Louise Højlund

17. søndag efter trinitatis

 

20. oktober kl. 10: Louise Højlund

18. søndag efter trinitatis

 

27. oktober kl. 10: Louise Højlund

19. søndag efter trinitatis

 

NOVEMBER

 

3. november kl. 14: Anne Ehlers - ALLEHELGENSGUDSTJENESTE

 

10. november kl. 10 

21. søndag efter Trinitatis

Louise Højlund

 

17. november kl. 10

22. søndag efter Trinitatis

Anne Ehlers

 

24. november kl. 10

Sidste søndag i kirkeåret

Anne Ehlers

 

DECEMBER

1. december kl. 14

Første søndag i advent

Louise Højlund

 

8. december kl. 10

Anden søndag i advent

Kirsten Dalager Buur 

Mandag d. 9. december kl. 14.00

Juleafslutning med gudstjeneste for mandagsklubben

Onsdag den 11. december kl. 10.00

Julegudstjeneste for børn

Anne Ehlers

 

15. december kl. 10

Tredje søndag i advent

Anne Ehlers


Fredag d. 20. december kl. 11.00

Juleafslutning for Læssøesgade Skole

Anne Ehlers

 

22. december kl. 10

Fjerde søndag i advent

Louise Højlund

 

24. december kl. 15

Juleaften

Louise Højlund

 

25. december kl. 10

Juledag

Louise Højlund

 

26. december kl. 10 

2. Juledag

Louise Højlund

 

29. december kl. 14

Julesøndag

Anne Ehlers

 

31. december kl. 15

Nytårsaften

Anne Ehlers

 

JANUAR

5. Januar kl. 10

Helligtrekongers søndag

Anne Ehlers

 

12. Januar kl. 10

Første søndag efter Helligtrekonger

Louise Højlund

 

19. Januar kl. 10

Anden søndag efter Helligtrekonger

Anne Ehlers

 

26. Januar kl. 10

Tredje søndag efter Helligtrekonger

Louise Højlund

 

FEBRUAR

2. februar kl. ?

Kyndelmisse

Louise Højlund

 

9. februar kl. 10

Septuagesima

Anne Ehlers

 

16. februar kl. 10

Seksagesima

Anne Ehlers

 

23. februar kl. 14

Fastelavn

Louise Højlund

 

MARTS

1. marts kl. 10

Første søndag i fasten

Anne Ehlers

 

8. marts kl. 10

Anden søndag i fasten

Louise Højlund

 

15. marts kl. 10

Tredje søndag i fasten

Anne Ehlers

 

22. marts kl. 10

Midfaste

Anne Ehlers

 

29. marts kl. 14

Maria Bebudelse

Louise Højlund

 

APRIL

5. april kl. 10

Palmesøndag

Anne Ehlers

 

9. april kl. ?

Skærtorsdag

Louise Højlund

 

10. april kl. 10

Langfredag

Anne Ehlers

 

12. april kl. 10

Påskedag

Louise Højlund

 

13. april kl. 10

2. Påskedag

Kirsten Dalager Buur

 

 

Prædikantliste med forbehold for ændringer.